Haber

Yeni Kabine İlk Toplantısını Yaptı.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ilk toplantısını yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İki kelimeye çok dikkat edin, bu iki kelimenin, iki kavramın uygulayıcısı olacağız. Bir istikrar, iki güven. İstikrar ve güvenle Türkiye’nin asrını inşa edeceğiz. Bir tane daha söylüyorum. şey: Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulması, “Toplumun temel direği olan aileyi sapkın akımlardan korumak için her türlü adımı atacağız. Bu itibarla seçimlerden önce dile getirdiğimiz Anayasa değişikliği teklifimizi de Meclis’e sunacağız” dedi. Erdoğan, Kurban Bayramı’nın 9 gün olacağını açıkladı.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, ilk toplantısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirdi. 3,5 saat süren görüşmenin ardından açıklama yapan Erdoğan, kısaca şunları söyledi:

“SİYASİ TERCİH NE OLURSA 85 MİLYONDAN HER KİŞİ KAZANIR”

“2014 yılından bu yana şan ve şerefle yürüttüğümüz Cumhurbaşkanlığı görevini 5 yıl daha yürütme fırsatı bulduk. Bize teveccüh gösteren yaklaşık 28 milyon kardeşimize de şükranlarımı sunuyorum. Her iki seçimde de çok güçlü bir biçimde.’Türkiye Türkiye’den büyüktür’ gerçeğine yine şahidim.Afrika’dan Asya’ya, Latin Amerika’dan Balkanlar’a, Ortadoğu’dan Türk ve İslam alemine, Umudun, direnişin, şefkatin, merhametin, şefkatin karşısında dimdik durmamıza vesile olan dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerime teşekkür ederim.Durumun adı olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.Tabii ki, Seçimin siyasi galipleri belli.Ancak bu seçimleri ittifakımızla birlikte tüm Türkiye kazandı.Siyasi tercihleri ​​ne olursa olsun 85 milyonun her üyesi kazandı.Tabii ki tüm Türkiye kazandı. bu seçimler, bizimle ve ittifakımızla birlikte. 85 milyonun her bir bireyi kazandı.

“ESAS MESELE SİYASİ MUHALEFETE DÖNÜŞMEYE FIRSAT VERMEMEKTİR”

Her seçim döneminde elini ovuşturan kriz heveslileri, bin yıllık kardeşliğimizi dinamitlemek isteyen fitne tüccarları, eli binlerce insanımızın kanına bulanmış terör baronları dışında; Kısacası birliğimizi, dirliğimizi, asırlık hedeflerimizi hedefleyen odaklar dışında seçimlerde kaybeden yoktur. Seçimler gelir geçer, demokrasinin olmazsa olmazıdır. Asıl sorun milletimizin ve devletimizin birliği, bütünlüğü, refahı ve geleceğidir. Asıl sorun ülkemizde biraz çekişmeli olan siyasi rekabetin siyasi düşmanlığa dönüşmesine izin verilmemesidir. Sandıklar kapandıktan sonra da hep birlikte önümüze bakabilirsek Allah’ın izniyle kimse bizim bileklerimizi bükemez.

“5 BİNDEN FAZLA MİSAFİRİ AĞIRLIYORUZ”

Her seçimden sonra nerede olduğumuzu söyleyerek işimize, günümüze, ana gündemimize geri döndük. Tüm vatandaşlarımdan seçimlere bu açıdan bakmalarını rica ediyorum. Biz birlikte Türkiye’yiz. Yurt dışındaki kardeşlerimizle yüz milyonluk büyük bir aileyiz. İstiklal ve istikbalimiz uğruna bildiklerini feda etmiş bir milletiz. İnşallah Türkiye Yüzyılını birlikte, omuz omuza inşa edeceğiz. 3 Haziran’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki görevimizi aldık ve yemin ettik. Akabinde Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde yurt içi ve yurt dışından 5 bini aşkın konuğun katılımıyla görev başlangıç ​​törenimizi gerçekleştirdik. Törenimizi çok daha geniş bir katılımla açıkta yapmak istedik. Ama hava kuralları nedeniyle onu görmezden gelmek zorunda kaldık. Törenimize yurt dışından olağanüstü yüksek katılım bizleri gururlandırdı ve ülkemizin adına adadık. Törenin ardından yurt dışından gelen arkadaşlarımızla yemek yeme fırsatı bulduk. Hemşehrilerim başta olmak üzere törenimize katılan tüm devlet ve hükümet liderlerine teşekkür ediyorum. Türkiye’nin gerçek dostlarına ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Binlerce kilometre öteden gelerek gösterdikleri nezaketi hiçbir zaman unutmayacağımı belirtmek isterim. Yurt dışından törene katılan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

“85 MİLYONU KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’nin bütün inceliklerine, sosyal dokusunun bütün renklerine o gün orada bir arada şahit olduk. Zenginliğimiz olan bu çeşitliliğin korunması, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin vazgeçilmez şartıdır. Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı konuklarımızın katılımının büyük ve güçlü Türkiye’nin tezahürü olduğuna inanıyorum. Hükümetlerimiz döneminde ülkemizin yumuşak gücü ve etki alanları böylece ortaya çıkmıştır. Siyaset gibi diplomasiyi eski dar kalıplarla okuyanların, Türk dış politikası ile ilgili tezlerin yersiz olduğu anlaşılmıştır. Türkiye’nin Türkiye’den büyük olduğuna bir kez daha şahit olduk. Umarız 85 milyonun tamamı bundan onur ve gurur duyar. Buradaki açıklamaların muhalefet tarafından doğru değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Muhalefetin hatalarından ders alarak vatanımızın bekası ve milletimizin istikbali ile ilgili konularda daha duyarlı davranmalarını ve Türkiye odaklı bir yaklaşım benimsemelerini temenni ediyoruz. Türkiye ortak paydasında buluşma davetimize toplumumuzun her kesiminden olumlu yanıt bekliyoruz. 85 milyon Türkiye’nin tamamını kucaklamaya devam edeceğiz.

“Türkiye’NİN YÜZYILINI İSTİKRAR VE GÜVENLE İNŞA EDECEĞİZ”

Türk asrı çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olacaktır. Dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olma hedefi, çok çalışmayı, daha çok iş ve eser üretmeyi gerektirir. Kabine üyelerimiz deneyim, yetkinlik ve uzmanlık açısından Türkiye’de yüzyılın mimarları arasında yer alacak niteliklere sahiptir. Yeni kabinemizin işinin kolay olmadığını da biliyoruz. Bu zorluk sadece aşmamız gereken sorunlarla, ulaşmamız gereken hedeflerle sınırlı değil. Miras kalan mirası daha da genişletmekle ilgilidir. İnşallah ülkemizi hedeflerle buluşturmak için çok çalışacağız.

“ANAYASAL DEĞİŞİKLİK ÖNERİMİZİ MECLİS’İN DEĞERLENDİRMESİNE YİNE GETİRECEĞİZ”

21’i 40 yıldır iktidarda olan siyasi hayatımızın alameti farikası hizmet ve çalışma siyasetidir. Seçim dönemlerinde bizi takip ettiyseniz boş vaatler verenler gibi değiliz. Milletimize ne dediysek, meydanlarda ne söz verdiysek, görev gelince onu yerine getirmeye çalıştık. Bizler ahdine, milletine ve sözüne sadık bir yönetim olarak 17 defa milletimizin takdirini kazandık. Bu bizim için en büyük fayda. Yeni dönemimizde halkımıza verdiğimiz tüm sözlerin takipçisi olacağız. İki kelimeye çok dikkat edin; bu iki kelimenin, iki kavramın uygulayıcısı olacağız. Bir istikrar, iki inanç. İstikrar ve inançla Türkiye’nin asrını inşa edeceğiz. Bir şey daha söylüyorum; Aile ve Gençlik Bankası’nın kuruluşundan toplumun temel direği olan ailenin sapkın akımlardan korunmasına kadar her türlü adımı atacağız. Bu itibarla seçimlerden önce dile getirdiğimiz Anayasa değişikliği teklifimizi de TBMM’nin takdirine sunacağız.

“EĞİTİM, SPOR VE İŞ HAYATINDAN HER KONUDA GENÇLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

Karadeniz doğalgazı, Gabar petrolü ve Akkuyu’da atılımlarımıza devam edeceğiz. 21 yıldır olduğu gibi sağlık ve eğitimi de listemizin üst sıralarında tutacağız. Adalet hizmetlerinin hızlı, etkin ve kaliteli olması için reformlarımızı artıracağız. Terör örgütlerine, zehir tacirlerine ve suç çetelerine karşı amansız mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Cudi, Gabar, Tendürek, Besler derelerinde döneceğiz. Buraları bu teröristlere asla bırakmayacağız. Sosyal güvenlikte şehit, gazi ve yakınlarının yanında olacağız. İnşallah savunma sanayi atılımlarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Türkiye’nin arabası gibi yenilikçi ve katma değeri yüksek çalışma yelpazemizi daha da güçlendireceğiz. Ülkemizin rekabet gücünü artırarak ihracatımızı çok daha yukarılara taşıyacağız. Yollarla, tünellerle, hızlı tren hatlarıyla, havalimanlarıyla ülkemizi dokumaya devam edeceğiz. Turizmdeki potansiyelimizi en üst düzeyde harekete geçirirken, kültürel alanda da yeni bir atak gerçekleştireceğiz. Eğitimden spora, iş hayatına kadar her alanda gençlerimizin yanında olacağız.

“ENFLASYONU TEK RAKAMLI SAYILARA İNDİRECEĞİZ”

Millet bahçeleri ve kentsel dönüşüm projeleriyle Türkiye’nin çehresini değiştirecek adımlar atacağız. Perşembe günü de Adıyaman’ın merkezi olarak millet bahçesinin açılış törenlerini gerçekleştireceğiz. İklim değişikliği ile ilgili çalışmalarda daha kararlı çalışmalar yürüteceğiz. 219 bini ilk yılda olmak üzere toplam 650 bin deprem evi yaparak depremzedelerimizi yeni evlerine kavuşturacağız. Deprem bölgesindeki şehirlerimizi ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel açıdan eskisinden daha yaşanır hale getireceğiz. Enflasyonu ve hayat pahalılığını milletimizin gündeminden silmeye kararlıyız. Hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimlerinin istikrardan yana olması ekonomimize olan güveni artırdı. Mayıs ayında ekonomik güven endeksi yüzde 1,4 artarak 103,7 oldu. Reel kesim güven endeksi 105,1 olarak gerçekleşti. Enflasyon Mayıs’ta yüzde 40’ın altına düşerek yüzde 39,6 olarak gerçekleşti. Suriyeli kardeşlerimizi inançlı ve onurlu bir şekilde dualarını alarak vatanlarına göç ettireceğiz.

“TMO ALIM FİYATLARIYLA ÜRETİCİLERİMİZ Ton Başına 9 Bin 250 TL Ekmeklik Buğday, 7 Bin 500 TL Arpa SEVK EDECEK”

Boraltan Köprüsü faciası gibi yeni mahcubiyetleri Türkiye’ye yaşatmayacağız. İnanç değerlerimize uygun bir biçimde bu sorunu barışçıl bir şekilde çözeceğiz. Dış politikada barış ve istikrarın tesisine katkı sağlayacağız. Tüm dünyaya verilmiş güçlü bir mesaj olan Türkiye’nin asrı vizyonumuzu adım adım hayata geçireceğiz. Yeni dönemin ilk kabine toplantısında tüm bu konuları detaylı bir şekilde değerlendirdik. 1 haftalık hazırlıkları için tüm bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 1 hafta sonra tekrar brifing hazırlayacaklar ve ben yine brifing almak için onları dinleyeceğim. Seçim döneminin muhasebesinin yanı sıra bundan sonraki dönemde atılacak adımları belirledik. İnşallah MYK ve MKYK dostlarından ve onlardan alacağımız bilgilerle geleceğe hazırlanmaya devam edeceğiz. Samsun, Amasya, Kastamonu’da dün meydana gelen şiddetli yağmur ve sel nedeniyle hayatı olumsuz etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun, merhum vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. AFAD ve teşkilatlarımız her türlü çalışmaya devam ediyor. KOSKEB acil kredi ile afette işyerlerinin yanındayız. TMO alım fiyatları üzerinden üreticilerimiz ton başına ekmeklik buğday için 9 bin 250 lira, arpa için 7 bin 500 lira alacak.

“HAFTA SONLARI VATANDAŞLARIMIZ TOPLAM 9 GÜN TATİL YAPMA FIRSATINA SAHİP OLACAK”

Emeklilerimize bir müjdemiz daha olacak, emeklilerimizin maaş ve bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı’ndan önce ödeyeceğiz. Taban fiyat tespit komitesi çalışmalarına başlayacak. Bu yıl Kurban Bayramı’nı 28 Haziran ile 1 Temmuz ortası arasında kutlayacağız. Yaptığımız istişareler sonucunda 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini idari izin kapsamına almaya karar verdik. Hafta sonları ile vatandaşlarımız toplamda 9 gün tatil yapma imkanına kavuşacak.

akorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort